Kauppapuisto.net
Taloushallinnon ohjelmistot
Toiminnanohjausjärjestelmät (ERP)
Asiakkuudenhallintajärjestelmät (CRM)
Liiketoimintatiedon hallinta (BI)
Henkilöstöhallinnon (HR) ohjelmistot
Toimitusketjun hallinnan (SCM) ohjelmistot
Maksujärjestelmät
Muut yritysohjelmistot
Rakennusteollisuuden ohjelmistot
Isännöinnin ja kiinteistöhoidon ohjelmistot
Projektipankit ja tiedon hallinnan ohjelmistot
Kotisivut
Internetissä mainostaminen
Varastoautomaatio
Verkkokauppaohjelmat, maksupalvelut & verkkokauppakeskukset
Verkkokaupan perustaminen - opas verkkokaupan perustamiseen
Yrityksen perustaminen
Palaute
Verkkokauppaohjelmat, maksupalvelut & verkkokauppakeskukset

Maksupalvelut: 

Checkout - http://www.checkout.fi/

Klarna – http://klarna.com/fi

Maksuturva - https://www.maksuturva.fi

Suomen verkkomaksut - http://verkkomaksut.fi
 
Everyday verkkomaksu - http://www.everyday.fi/verkkomaksu/

Verkkokauppaohjelmat:

(tutustu myös verkkokaupan perustamisoppaaseen http://www.kauppapuisto.net/Verkkokaupanperustaminen.php)


Ilmaisia suomenkielisiä verkkokauppaohjelmia

 

Wosbee http://wosbee.com/node/1017

 

Maksullisia suomenkielisiä verkkokauppaohjelmia

 

Clover Shop - http://www.clovershop.com/index_fi.php

MyCashflow - http://www.mycashflow.fi/

Suomalainen verkkokauppa - http://www.suomalainenverkkokauppa.fi/

Valmiskauppa - http://valmiskauppa.fi

Vilkas - http://www.vilkas.fi/omaverkkokaupat

Verkkokauppakeskus - http://www.verkkokauppakeskus.eu

Maestro verkkokauppa -  http://www.maestro.fi/Kiinteasivu.asp?KiinteaSivuID=3553&NakymaID=216

Loocos verkkokauppa - http://www.loocos.net/n/etusivu

ProspectCart - http://www.prospercart.fi/
 

Ilmaisia englanninkielisiä verkkokauppaohjelmia

AFCommerce - http://www.afcommerce.com

Agora Cart - http://www.agoracart.com

OS Commerce - http://www.oscommerce.com

PHPCart - http://www.phpcart.com

PHP Shop - http://www.phpshop.org

ZenCart - http://www.zencart.com

 

Maksullisia englanninkielisiä verkkokauppaohjelmia

Actinic - http://www.actinic.com

ASP DotNet Storefront - http://www.aspdotnetstorefront.com/

Avactis - http://www.avactis.com/

Bazaar Builder = http://www.bazaarbuilder.com

Big Cartel - http://www.bigcartel.com

BizLand - http://www.bizland.com

Cart32 - http://www.cart32.com

CartIt - http://www.cartit.com

ClickCartPro - http://www.clickcartpro.com

CubeCart - http://www.cubecart.com/site/home/

Dansie Shopping Cart - http://www.dansie.net/cart.html

DigiShop - http://digishop.sumeffect.com/

EasyCart - http://www.easycart.com

Ecommerce Templates - http://www.ecommercetemplates.com

FlashECom Cart - http://www.flashecom.com

HyperMart - http://www.hypermart.com

JShop - http://www.jshop.co.uk/

Mals E-Commerce - http://www.mals-e.com

Mercantec SoftCart - http://www.mercantec.com

MerchandiZer - http://www.merchandizer.com

Miva Merchant - http://www.miva.com

Monster Commerce - http://www.monstercommerce.com

Nascent Commerce - http://www.nascentcommerce.com

Nexternal - http://www.nexternal.com

PDG Shopping Cart - http://www.pdgsoft.com

PHPCart - http://www.phpcart.net

QuikStore - http://www.quikstore.com

Retail Cart - http://www.retailcart.com

Sales Cart - http://www.salescart.com

Shopify - http://www.shopify.com

Shopping Q - http://www.shoppingq.com

ShopSite - http://www.shopsite.com

smc WebStore - http://www.smctechnologies.com

SWREG - http://www.swreg.com

VP*ASP - http://www.vpasp.com

X-Cart - http://www.x-cart.com

Verkkokauppakeskukset 

(useita verkkokauppoja keskitettynä yhden sivuston alle)

ShopAlike - http://www.shopalike.fi

Fruugo - http://www.fruugo.com

Metropoli - http://www.metropoli.net

Parhaat kaupat - http://www.parhaatkaupat.fi

Vaivaton - http://www.vaivaton.com

Ostokset - http://www.ostokset.fi

Kotimaisetkaupat - http://www.kotimaisetkaupat.fi

Nettiukko - http://www.nettiukko.fi

Mitäsaisiolla - http://www.mso.fi

Ulkomaiset verkkokauppakeskukset


alibaba.com - http://www.alibaba.com

Amazon - http://www.amazon.com

ebay - http://www.ebay.com

Rakuten - http://global.rakuten.com/en/
 

Verkkohuutokaupat:


Huuto.net - http://www.huuto.net/fi/

Tori.fi - http://www.tori.fi/

Nettikaupan varastointipalvelut:


Nettivarasto - http://www.nettivarasto.fi/

Itella - http://verkkokauppiaalle.itella.fi/varastoimme-ja-pakkaamme-tilaukset

 

Verkokaupan logistiikkaratkaisut:


Ärrä Express - pakettien toimittaminen R-kioskien kautta asiakkaille

Matkahuolto - pakettien toimittaminen matkahuollon toimipisteiden tai Siwojen, Lähikauppojen tai Euromarkettien kautta sekä suoraan asiakkaan kotiin.

Itella - pakettien toimittaminen Posteihin, Smartposteihin sekä suoraan asiakkaan kotiin.

 


Kauppapuisto.net